Ul. Gladiola, Martin 036 01

Prečo nás navštíviť

Prečo nás navštíviť

Poznávacou značkou penziónu je Martinská FERRATA (chodník po potoku), ktorá začína priamo pri našom penzióne. K penziónu sa viete pri zostupe z ferraty podľa značiek aj vrátiť . Po príchode sa môžete zrelaxovať v nachystanom saunovom svete a zakončiť deň pri chutnom steaku Ferrata. V prípade potreby vám vieme poskytnúť i ferratovú výstroj a sprievodcu.

FERRATA (Turistický chodník po potoku)

Odporúčame ju športovcom a turistom obľubujúcim adrenalín, ale je ľahko zvládnuteľná a pre bežného turistu. Takzvaná Ferrata HZS (Horskej záchrannej služby) vedie z od našeho penziónu na vrchol strediska Martinské hole. Cesta prechádzajúca kaňonom Pivovarského potoka je jednosmerná a v istom bode sa vetví, ponúkajúc návštevníkom možnosť vybrať si ľahší (B) alebo náročnejší (C) variant výstupu. Oba varianty sa neskôr opäť spoja. Fatranská ferrata, či už zvolíme B alebo C variant, predstavuje skutočnú divočinu. Strmé skaly, vodopády, z ktorých najvyšší meria až 30 m, ale i oddychové miesta, na ktorých návštevník naberie aspoň trošku stratených síl, to všetko sľubuje zážitok vskutku neopakovateľný. Návšteva tejto lokality, a to i pri voľbe ľahšej z trás, však vyžaduje odvahu a dobrú fyzickú (i psychickú) kondíciu.

    Leto

    V letnom období je pre návštevníkov k dispozícii množstvo cyklotrás a turistických cestičiek. Pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť sú tu okolité kúpele a aquaparky. Zoberte svoj bicykel, alebo túlavé topánky a vyrazte do prírody, po príjemne strávenom dni na vás bude čakať oddych v našom wellness a dobrá večera.

    Zima

    Vďaka okolitým pohoriam Malej a Veľkej Fatry je v zimnom období náš penzión ideálnym miestom pre náruživých lyžiarov. Lyžiarske strediská nachádzajúce sa v blízkosti hotela – nad penziónom sa týčia známe Martinské hole, neďaleko je i stredisko Valčianska dolina a Jasenská dolina, ktoré ponúkajú množstvo aktivít ako lyžovanie, snowboardovanie, bežkovanie, sánkovanie. Po dobrej lyžovačke vás u nás čaká zaslúžený relax v našom celoročnom wellness.